Yeni DJI Mavic Mini 2 Hakkında Herşey
431

Yeni DJI Mavic Mini 2 Hakkında Herşey

5 Kasım 2020’de duyurusu yapılan DJI Mavic Mini 2 eski sürümüne göre ağırlığı aynı kalmasına rağmen kullanıcılar tarafından çok fazla talep gören özelliklerle beraber güncellendi. Bunların hepsini bu yazıda sizlere açıklayacağız 🙂

Dji Mavic Mini 2 ‘de Neler Yeni?

Yeni Dji Mavic Mini 2 ‘de 1. Nesile göre çok fazla özellik beraberinde geliyor. Bunların dışında fiyatlandırması yurtdışı için temel model 449$ ve Fly more combo paketi 599$ olarak belirlendi.

1-) 4K 30 Fps Video

2.7K harikaydı. Dji Mavic Mini 2 ‘deki 4K daha da iyi. Eski bir 4K teknolojisi değil, bu drone verileri MicroSD karta 100 Mbps hızında yazabiliyor. Orijinal Mavic Mini’nin maksimum video bit hızı 40 Mbps’dir. Tüm bu yüksek çözünürlüklü videoları doğrudan kartınıza taşıyan çok daha fazla veri demektir. Fujifilm X-T3 gibi gelişmiş bir kamera ile aynı 100 Mbps veri hızına sahip. Elinize sığan küçük bir cihazın içine koyabilmek mi? Sadece müthiş.

Sensör boyutu halen 1 / 2,3″ ve herhangi bir değişiklik yapılmamış – ancak bu harika 4K görüntüleri yakalamak için üzerine daha fazla piksel sığdırmayı başarmışlar gibi görünüyor.

2-) RAW Resim

Evet, RAW çekiyor! Bu nedenle, bir RAW dosyasından gelen esneklikle çekimlerini düzenlemeyi tercih edenler çıldırabilir. (RAW ile hiç çalışmadıysanız, işlem sonrası görüntünüz üzerinde gerçekten kontrol sahibi olmanızı sağlayan bir ton daha fazla bilgi var.)

3-) Daha Fazla Güç

Harika olduğunu söylemek yeterli. Yeni Mini 2, saatte 24 mile varan rüzgarlarda kendi kendini tutabilir.

4-) Zoom Yapabiliyor

Mini 2 4K video çektiğinden, 1080p çekim yaparken yakınlaştırma seçeneği sunabilmekte.

  • 1080p size 4x Yakınlaştırma sağlar: 2x kayıpsız yakınlaştırma ve 2x kayıplı yakınlaştırma
  • 2,7K – 3x kayıplı yakınlaştırma
  • 4K – 2x kayıplı yakınlaştırma

5-) Daha Uzun Uçuş Süresi

Dji Mavic Mini 2 tek batarya ile 31 dakika uçuş süresine ulaşabiliyor. Ancak burada dikkatinizi çekmek istediğimiz bir detay var. Daha güçlü motorlar, bataryadan daha fazla enerji kullanımı demektir. Boyutları büyümeden ve ağırlaşmadan bunu aynı kalıba sığdırmak gerçekten muazzam.

6-) OcuSync 2.0

Mini 2 ile kumandadan bağlantınız kopmadan ne kadar uzağa gidebilirsiniz? Tam 10 Kilometre! Bu eski Mavic Mini’ye göre %150 artış demek!

7-) Güncellenmiş Kumanda

Dji Mavic Mini 2 beraberinde gelen kumanda Dji Mavic Air 2 ‘de kullanılan kumandayla tamamen aynı. Bu da OcuSync 2.0 ve daha uzak mesafelere bağlantı kesilmeden uçabilmesini açıklıyor. Eski kumandaya göre daha ergonomik olduğunu söylemekte yarar var.

😎 Daha iyi Pervaneler

Eski pervanelerden dolayı DJI çok fazla şikayet almaktaydı. Özellikle taşıma sırasında ortaya çıkan hasarlardan dolayı drone uçuş kabiliyeti etkilenmekteydi. Ancak güncellenen pervaneler ile umarız bu sorunlar geride kalacak.

9-) Panaromalar

Dji Mavic Mini 2 üç farklı panoroma modu ile gelmekte. Sphere(Küre), 180 ve Geniş

  • Sphere (Küre) modunda 26 adet resim birleştirilerek küre görüntüsü veriyor
  • 180 modunda 7 resim birleştirilerek geniş bir manzara sağlıyor
  • Geniş modda ise 9 resim kare içerisinde birleşiyor.

10-) Hızlı Transfer

Resimleri cep telefonuna transfer ederken artık 20Mbps gibi bir hızla göndermek mümkün.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...