DJI Smart Controller güncellemesi Phantom 4 Pro v2.0 desteğini ekliyor
603

DJI Smart Controller güncellemesi Phantom 4 Pro v2.0 desteğini ekliyor

DJI Smart Controller yazılımının yeni sürümü, DJI’nın en güçlü kullanıcı odaklı drone’larından biri olan DJI Phantom 4 Pro v2.0 için destek sağlamaya başladı. Yeni güncelleme, gelen görüntüyü başka bir ekranda görüntüleyebilmek için HDMI konektörünü kullanırken aynı anda DJI gözlüklerini kullanma olanağı da eklemekte.

Dün DJI, Smart Controller için yeni bir ürün yazılımı sürümü, v01.00.0700 yayınladı. Bu güncelleme ile, birçok kişinin geçen iki yıl içinde unuttuğu bir drone olan DJI Phantom 4 Pro v2.0’ı desteklemeye başladı.

Bu, Mavic 2’niz ile sahip olduğunuz bir DJI Smart Controller kumandanız varsa ve ayrıca bir Phantom 4 Pro v2.0 uçuruyorsanız, artık her ikisi için de aynı kumandayı kullanabileceğiniz anlamına gelmekte. Benzer bir kumanda çözümü, yerleşik bir Android tabanlı ve ekrana sahip standart DJI Phantom kumandası şeklinde zaten mevcut olduğundan, DJI’ın bu ikinci kumanda seçeneğini eklemesi gerçekten ilginç bir karar gibi görünüyor.

DJI Goggles ve HDMI

DJI ayrıca, DJI FPV gözlüklerini kumandadaki USB-C konektörü aracılığıyla kullanırken aynı zamanda HDMI çıkışından harici bir ekrana dronedan gelen görüntüyü görüntülemek için kullanabilme özelliğini de ekledi. Bu, bir pilotun drone’u FPV gözlükleriyle kullanırken, (arama ve kurtarma ekibi gibi küçük ayrıntıların kaçırılmaması hayati öneme sahip olan kullanıcılar için gerçekten önemli bir özellik) dronedan gelen canlı görüntü yayınını daha büyük bir ekranda izleyebilmesini mümkün kılıyor.

Ürün yazılım güncellemesi doğrudan DJI Smart Controller‘dan veya Windows ve macOS için DJI Assistant 2 yazılımı aracılığıyla yapılabilir. DJI Smart Remote’unuz v01.00.4.75 veya daha düşük bir sürümdeyse, en son sürüme güncelleyebilmek için DJI Assistant 2’yi kullanmanız gerekir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...