Yeni DJI Mavic Mini yazılım güncellemesi yayınlandı
1642

Yeni DJI Mavic Mini yazılım güncellemesi yayınlandı

DJI Mavic Mini en son yazılımı ile bazı özellik güncellemelerini aldı. Yeni yazılım, en çok istenen özelliklerden biri olan videolar için manuel pozlama kontrolünü eklemekte. Güncelleme ayrıca manuel beyaz dengesi kontrolü ve 2,7K ve 1080p videoda ek kare hızları içermekte.

DJI, ailenin en küçüğü DJI Mavic Mini için en son ürün yazılımı sürümü olan v01.00.0500 dün yayınlandı. Bu yeni ürün yazılımı, drone piyasaya çıktığından beri hayranları tarafından en çok istenilen özelliklerden birini ekliyor.

DJI Mavic Mini ‘yi incelediğimizde, DJI Fly uygulamasında eksik olan en önemli özellik, video kaydederken pozlamayı manuel olarak kontrol etme yeteneğiydi. Bu, Mavic Mini’yi herhangi bir profesyonel video çekmek için malesef kullanışsız hale getirmekteydi. Bu özelliğin eklenmesi ile artık, DJI Mavic Mini’nin pozlama seviyelerini otomatik olarak değiştirmeyen profesyonel görünümlü çekimler yapmak için uygun bir seçenek olmasını sağlamaya başladı.

Beyaz dengesi ve kare hızı

Manuel beyaz dengesinin eklenmesi, drone pilotunun güneşli veya bulutlu gibi farklı aydınlatma senaryolarında çekim yaparken kameradan çıkan rengin kontrolünü gerçekleştirmesini sağlamakta. Manuel beyaz dengesi, kameranın en iyi olduğunu düşündüğünü otomatik olarak ayarlamasına izin vermek yerine görüntünün renk sıcaklığının ayarlanmasına izin vermekte.

Güncelleme ayrıca saniyede 24 kare hızında 2,7K ve 1080p video (48 fps’de 1080p) çekebilme özelliğini de eklemekte. Bu yeni kare hızları, video çekerken daha sinematik seçenekler sunar. 24 fps, 60 fps’nin daha gerçekçi bir görünümüne karşı yumuşak, sinematik bir görünüm verdiği için film endüstrisinde standart bir kare hızıdır.

Ürün yazılımının güncellemesi DJI Fly uygulaması üzerinden veya Windows ve macOS için Mavic yazılımı için DJI Assistant 2 aracılığıyla yapılabilir. Tüm yeni özelliklerin doğru çalıştığından emin olmak için DJI Fly uygulamanızın 1.0.8 sürümünde güncel olduğundan emin olun.

Yeni yazılım ile gelen özelliklerin tam listesi:

  •     Videolar için manuel pozlama eklendi (DJI Fly v1.0.8 veya üstü gerekir).
  •     2.7K 24fps ve 1080P 24 / 48fps çözünürlük eklendi (DJI Fly v1.0.8 veya üstünü gerektirir).
  •     Manuel beyaz dengesi ayarı eklendi (DJI Fly v1.0.8 veya üstü gerekir).
  •     Fotoğraflar ve videolar için iyileştirilmiş indirme hızı.
  •     Geliştirilmiş uçuş istikrarı.
  •     Ukrayna’da çalışma frekansını ayarlamak için destek eklendi.
  •     Optimize edilmiş uzaktan kumanda performansı. Ürün yazılımını güncelledikten sonra bip sesi çıkarıyorsa uzaktan kumandayı kalibre etmeniz gerekmekte.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...