DJI Mavic Air 2 Fiyatı belli oldu
1141

DJI Mavic Air 2 Fiyatı belli oldu

Dünya lansmanına sayılı günler kala bir DJI tedarikçisi merakla beklenen DJI Mavic Air 2 Fiyatlarını ve tanıtımını yanlışlıkla yayınladı.

DJI Mavic Air 2, drone dünyasında lansmanı yapılmadan en kötü saklanan sır haline gelmeye başladı. FCC ve Brezilya’nın iletişim kurumu tarafından halka açık hale getirilmiş belgeler sayesinde zaten çok sayıda özelliğini öğrenme fırsatı bulmuştuk. Ama önemli bir sayıyı kaçırdık: tabiki fiyatını :). Artık 799 dolar olduğunu biliyoruz – bir önceki versiyonu olan DJI Mavic Air’in fiyatına göre 120 dolarlık bir fiyat düşüşü onaylanmış oldu.

En son sızan bilgiler ile, fiyatını ve yüksek kaliteli fotoğraflarını bugün DJI ortak sitelerinden birisi yine yanlışlıkla yayınladı. DroneDj sitesinde yayınlanan fotoğraflar ile daha fazla özellik hakkında bilgimiz oldu.

Mavic Air 2 tasarımı orijinal ve Mavic 2’yi birleştiriyor

Fotoğraflar, bir önceki nesille benzerlikler taşıyor ancak Mavic 2 serisine göre açılı bir endüstriyel tasarım gösteriyor. Baskın rengi , koyu gri pervaneler ve motorları ise gümüş renkli açık gri renktedir. (Skydio 2’nin parlak mavisi veya Autel EVO 2’nin sıcak kırmızısı gibi bir renk seçeneği sunulmuyor) DJI’nin en azından lansmanında, orijinal Air’deki gibi renk seçenekleri sunacağı görülmüyor.

Görüntüler Mavic Air 2’yi hem taşıma için katlanmış hem de pervane kolları tamamen uzatılmış olarak gösteriyor. Kavisli uçlu pervaneler Mavic Air 2’yi bir önceki nesile göre çok daha sessiz hale getirecek. Drone’yu hem beyaz bir stüdyo arka planında hem de safari temalı bazı fotoğraf çekimlerinde hareket halinde uçarken görüyoruz.

Yeni gelen fotoğraflar ile ayrıca güncellenmiş üç eksenli stabilize kamerayı da daha yakından görme fırsatı yakalamış oluyoruz. Önceki sızıntılara göre, F / 2.8 diyafram açıklığına ve daha büyük (1/2 inç) CMOS görüntü sensörüne sahip olacağını biliyorduk. Ön plaka ayrıca birkaç görüntüyü birleştirmekten kaynaklanabileceğini düşündüğümüz 48 megapiksel görüntü kalitesini de tanıtıyor, ancak daha fazlasını duymak için bekleyeceğiz. Ancak şu an bilemediğimiz şey, 4K videoda 60 fps sunup sunamadığıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...