DJI FPV Drone Sızdırıldı
238

DJI FPV Drone Sızdırıldı

DJI tarafından üretilen ve çok yakında piyasaya sürülecek olan yeni fpv dronu hakkında gelen bilgiler ve fotoğraflar bu yazıda sizlerle olacak.

Bu drone bize neler getirecek?

Öncelikle, DJI FPV drone’nun üzerinde iyi boyutlu bir kamera olduğunu görebiliyoruz. Daha önce tahmin ettiğimiz gibi, ana kamera gimbal ile konumlandırılmış. Uçuştan önce FPV kameranızı manuel olarak sabit bir konuma getirdiğiniz günlere veda edin. Diğer DJI ürünleri gibi, gimbali uzaktan kumandadan ayarlamak mümkün olacak. Bu, pilot için büyük bir kolaylık. Birincil amacı FPV yarış deneyimi ile birlikte yüksek kaliteli video yakalamak olan bir FPV drone haline getiriyor. Peki kameranın altındaki nedir? Evet, bu iki küçük dairesel parça dikkatimizi çekiyor. Onlar neler? Burada iki seçenek olduğu oldukça açık: Engelden kaçınma veya ikinci bir kamera.

İkinci kamera?

Eh, bu oldukça ilginç olurdu ve mevcut FPV dronlarının çoğundan farklı değildir. Çoğu FPV drone pilotu, videoyu GoPro veya başka bir aksiyon kamerası ile çekerken küçük bir FPV kameradan görüntü beslemesini alır. İkinci bir görüntüleme seçeneğine sahip olmak mantıklı olacaktır. Ama neden iki mercek olsun ki? Evet, bunun 3D amaçlı olabileceğini biliyoruz – ve bunun DJI’nin gözlükleriyle yapılması kolay olsada bu belki sonradan çıkacak modellerde olabilir.

Engellerden kaçınma?

Bunun daha olası olduğuna inanıyoruz. DJI her ürününde yeni başlayanların bu ürünü uçurabilmesini istiyor. Kutusundan çıkarıp uçmaya başlayan kişilerin garanti taleplerinin karmaşasını istemeyeceği açık. Bu nedenle, drone üzerinde bir tür ön engel önleme sensörünün bulunması mantıklı olacaktır. Belki doğrudan ileriye doğru değil, ama belki – drone uçuştayken – ileri çaprazda. Bu, Spor modunda olmadığı sürece, pilotun yerden ve diğer ön engellerden kaçınmasına izin verebilir. (Hatırlatma, diğer DJI ürünlerindeki Spor modu engellerden kaçınmayı devre dışı bırakır – bu, drone hızlı hareket ediyorsa gerçekten işe yaramayacaktır.)

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...