Autel EVO 2 drone 20 Nisan’da Piyasada Olacak
758

Autel EVO 2 drone 20 Nisan’da Piyasada Olacak

Ekonomik bir kilitlenme olsa bile, Nisan ayı Drone duyuruları için iyi bir ay oluyor. DJI’nın 27 Nisan’daki Mavic Air 2 lansmanına ek olarak, rakip Autel yeni EVO 2’yi bir hafta önce 20 Nisan’da 1.495 dolardan başlayarak satışa sunuyor.

İlk olarak Ocak ayında CES’te tanıtılan Autel EVO 2, en önemli rakibi DJI Mavic 2 serisini patlatan bazı şaşırtıcı özelliklere dikkat çekiyor. Örneğin, bu drone Mavic 2’nin 31 dakikasını epey geçerek 40 dakikalık bir uçuş süresi sağlıyor.

Autel EVO 2 tamamen kameralara odaklanmış durumda

Kameralar EVO 2 için gerçek ayırt edici özellikler olarak ortaya çıkıyor. Üç konfigürasyon seçeneğiyle sunulmakta. Giriş seviyesi model 8K video çekiyor – evet, sekiz :). İkinci bir 8K sürümü, arama ve kurtarma gibi işlemler için bir termal görüntüleme kamerasıyla beraber gelmekte. (Autel bunun için bir fiyat belirtmedi, ancak bu kurumsal müşteriler için önemli bir yükseltme olacaktır.)

Videoyu oynatmak için çok fazla 8K monitör bulamazken, bu çözünürlük sıkı 4K klipler veya süper yakınlaştırılmış HD görüntüler için kırpma olanağı sunmakta. 48 megapiksel fotoğraflar da çok sayıda yakınlaştırma sunuyor. Ayrıca Autel, ayrıntı kaybı olmadan kamerada 4X dijital zoom yapabileceğini iddia ediyor.

Üçüncü kamera tercihi, 1.795 dolar fiyatı ile, biraz daha düşük çözünürlük sunuyor, ancak yine de DJI’yi yeniyor. 20K’ya kadar 6K video ve fotoğraf çekebilmekte. Daha az piksel karşılığında daha yüksek kalite ve fotoğraf kontrolü vaat ediyor. Büyük bir inçlik sensör, ISO 12,800’e kadar düşük ışıkta çekim yapılmasını sağlar. Ayarlanabilir bir diyafram (f / 2,8-f / 11), görüntü kalitesinin iyi kontrol edilmesini ve çok parlak ışıkta çekim yapabilmenizi sağlaycak gibi duruyor.

Autel EVO 2, fotoğraf kameralarının yanı sıra, herhangi bir yöndeki engelleri algılamak ve önlemek için 12 kameralı, çok yönlü bir bilgisayar görüş sistemine de sahiptir.

Son olarak, denetleyici kendi özel LCD ekranı ve 9 km (5,6 mi) video iletim menzili ile gerçekten piyasadaki en etkileyici dronelardan olma özelliğini taşımakta.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...