GoPro Hero 9 Son Haberler
689

GoPro Hero 9 Son Haberler

GoPro Hero 9, yeni ön renkli ekranı, çıkarılabilir lensi, fiyatı ve yeri değiştirilmiş bir USB-C bağlantı noktasını gösteren cihaz fotoğrafları sızdırıldı. GoPro’nun kendisi tarafından bir tanıtım resmi de sızdırıldı. Yeni sızıntı, GoPro’nun ön renkli ekranı olacağını ve DJI Osmo Action benzeri bir yapıya kavuşacağını gösteriyor.


Renkli ön ekran ve fiyat

GoPro Hero 9

Ön ekran, DJI Osmo Action kamerasını yılın başlarında piyasaya sürdükten sonra Hero 8’de en çok konuşulan eksik özellik oldu.

İlk görüntü setinden, ön ekran kasanın içine biraz geri itilmiş gibi görünüyor, bu da Hero 9’un kayıt sırasında düşürülmesi veya vurulması durumunda parçalanma olasılığını azaltabilmesi için tasarlandığını düşündürüyor. Ön kayıt ışığı, GoPro logosu ve ön mikrofonun aynı konumda kalmasıyla yeni büyük ekranın üzerine taşındığını da görebiliriz.

GoPro’nun sızdırılan görüntüsüne bir göz attığımızda, ön ekranın, kayıt süresi, sol üstteki SD kart durumu ve sağ üstteki pil durumu ile birlikte kameranın ne kaydettiğini görmenizi sağlayacağını görebiliriz. Resim aynı zamanda bize 680 Singapur Doları ( Yaklaşık 500 ABD Doları) olan GoPro Hero 9 paketinin fiyatını da gösteriyor. Bu, 32 GB SD kart, İşleyici yuvası, manyetik döner klips ve ekstra şarj edilebilir pil ile birlikte gelmekte. Bu, GoPro Hero 8 paketinin 50 ABD Doları üzerinde bir fiyat demek.

Çıkarılabilir Lens Kapağı

Yeni GoPro Hero 9 görüntülerine bakarken, lensin kendisi ile kamera arasında Hero 8’den önceki serilerdeki GoPro’lardaki gibi bir boşluk fark ediliyor. Bundan, GoPro’nun yekpare tasarımından vazgeçtiği ve artık kullanıcıların kırılırsa yeni bir lens takmasına izin vereceği anlaşılıyor. İyi iş, GoPro!

USB Type-C Yuvası

Küçük bir sorun, ancak GoPro Hero 8’de kullanıcılar tarafından en fazla eleştirilen noktalardan birisi USB-C bağlantı noktasının yeriydi. Kamerayı prize takılıyken her kullanmak istediğinizde, kapağın sökülmesi gerekmesi nedeniyle pil ve SD kartın açıkta kalmasına , bu da pilin çıkmasına veya her ikisinin de hasar görmesine neden olabilmekteydi.

Yeni sızıntılarda, GoPro’nun USB-C bağlantı noktasını güç / mod düğmesinin hemen altındaki diğer tarafa taşıdığı görülüyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...