GoPro Hero 9 ile ilgili bilgiler sızdırıldı
819

GoPro Hero 9 ile ilgili bilgiler sızdırıldı

Yeni bir FCC listesinde yakın bir zamanda piyasaya çıkması beklenen yeni GoPro Hero 9 ile ilgili birkaç detay ortaya çıktı.

GoPro Hero 8‘in olası bir üst modeli olan SPBL1 olarak adlandırılan GoPro’dan yeni bir kamera gelecek. Yeni GoPro, yazılım menüsündeki ekran görüntülerine göre bu yılın Mart ayında test edildi ve sonuçları 6 Mayıs’ta FCC sitesinde yayınlandı.

GoPro Hero 9 Menüsü

GoPro Hero 9 FCC Etiket Detayı

FCC etiketinden, GoPro Hero 9’un Ekranlar adı verilen tercihlerde güncellenmiş bir menü öğesini görebiliriz. Buna daha önceki modellerde Dokunmatik Ekran deniyordu. Bundan, GoPro Hero 9’un DJI Osmo Action’da olduğu gibi çift ekran trendini takip ettiğini tahmin etmemiz mümkün. Eğer bu model bu şekilde gelirse kameranın ön ekrandan kayıt edilen görüntüyü takip edebileceğimiz anlamına geliyor. Özellikle vlog ve diğer çekimlerde büyük kolaylık sağlayacak gibi duruyor.

Ana menüde yeni bir özellik menüsünün yanı sıra tercihler menüsünün taşındığını görmekteyiz. Yeni özellik menüsü, içinde bir kişinin bulunduğu bir kutu gibi görünüyor: muhtemelen yeni bir selfie modu veya ön ekranı seçmek için bir geçiş olabilir. Tercihler menüsü ise bağlantılar butonuyla birlikte yeni bir ekrana taşındı. Bu yeni değişiklik, artık Wi-Fi ve Bluetooth ayarlarına erişmek için birden fazla menüye girip çıkılmayacağı anlamına geliyor.

Menüde gördüğümüz başka küçük değişiklikler de var. GoPro Plus abonelik simgesi artık daha renkli ve şimdi tercihler menüsünün üstünde yer alıyor. Genel menü simgesi yeni bir dişli sembolüne döndürülmüş ve tüm simgelerin toplam boyutu daha büyük görünüyor.

Yeni GoPro Hero 9 aksiyon kamerasından ne görmek istiyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bununla beraber GoPro Amerika’da iki yeni ticari marka isim tescili yaptı.

MURAL (Türkçesi – Duvar)

Açıklaması, GoPro’daki fotoğrafları ve videoları düzenlemenize izin veren, metin, grafik ve müzik eklemenize izin veren bir tür indirilebilir yazılım olduğunu gösteriyor. Daha sonra GoPro’nuzla çektiğiniz görüntüleri organize edebilir ve dünyayla paylaşmak için dışarıya aktarabilirsiniz. Muhtemelen MURAL, GoPro’nun bulut depolama aboneliği GoPro Plus ile entegre olacaktır.

ZEUS

İkinci marka tescili Zeus için yapıldı, tescil için sağlanan açıklama bir tür LED ışık ekine işaret ediyor. Bu, GoPro’nun GoPro Hero 8 için piyasaya sürdüğü ışık modunun bir sonraki sürümü için bir ticari markası olabilir. Işığın çeşitli objeleri aydınlatmak için kullanılması dışında daha fazla bilgi bulamadık.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...